Uus kogumik "Eesti novell 2022" koondab 19 autori tekstid

Juba viiendat aastat ilmuv novellikogumike sari "Eesti novell" koondab sel aastal 19 autori tekstid, esindatud ka Tuglase novelliauhinna võidulood.

Raamatu saate-essees kirjutab Elle-Mari Talivee novellide kestmisest üle aja ja sellest, milline on kirjanduse tegelik tähendus.

Koostajate sõnul on uus kogumik reis läbi inimsüdamete. "Seal surrakse ja armastatakse, juhtub üleloomulikke ja tavalisi asju, minnakse ja tullakse, otsitakse minevikku ja oodatakse tulevikku, purjetatakse rändrahnuga avamerele, jaaniõhtu avab ukse naismütoloogia sügavikku, juureldakse selle üle, mis on suurim viga, mis sa võid elus teha ja ei puudu ka alasti naine," selgitasid nad pressiteates.

Kogumiku koostajad on Maarja Kangro, Urmas Vadi, Johanna Ross, Mart Velsker. Autorid on Piret Raud, Katrin Tegova, Paula Nerve, Toomas Haug, Toomas Raudam, Lilli Luuk, Urmas Vadi, Jüri Kolk, Mait Vaik, Kai Kask, Maarja Kangro, Andrei Ivanov, Tarmo Teder, Ave Taavet, Taavi Eelmaa, Imre Siil, P.I. Filimonov, Loone Ots, Marta Sillaots.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: