Jüri Sillarti preemia tänavune stipendiaat on Lennart Mathias Männik

Lennart Mathias Männik
Lennart Mathias Männik Autor/allikas: TLÜ

29. mail tähistati Püha Jüri päeval Eesti filmihariduse 30. aastapäeva. Tänavu 11. korda toimunud üritusel kuulutati välja 2022. aasta Püha Jüri preemia stipendiaat. Esimest korda anti välja ka Püha Ly preemia.

Püha Jüri stipendiumi pälvis filmikunsti tudeng Lennart Mathias Männik, keda tõsteti esile järgmiselt: "Üheksa ametiga Hunt Kriimsilm, kelle ööpäevas on rohkem kui 24 tundi, et olla olemas kõigi jaoks sama rõõmsalt ja pühendunult. Temaga ja tänu talle saavad ideed jalad alla ja tehtud."

Püha Ly preemiaga tunnustati esimest korda tudengit, kes on andnud silmapaistva panuse võtteplatside töösse just assisteerivates rollides. Preemia on tunnustuseks filmikunsti tudengite armastatud õppenõustajale Ly Pulgale, kes suundub pärast 20 aastat südame ja kirega tehtud tööd puhkusele. Preemia pälvis Andreas Jõesaar, kelle juures toodi välja tema abivalmidus ja nutikus ning asendamatus nii võtteplatsil kui koolipingis.

Kuldse Kellu eriauhind on mõeldud kõige aktiivsemale dekoratsioonide ehitajale. Auhinna teenis kunsti suuna tudeng Renelle Karnaskind.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: