ERR.ee video. Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni viie parima projekti esitlus

Neljapäeval tutvustati Tallinnas Krulli kvartalis Veneetsia Arhitektuuribiennaal 2023 Eesti paviljoni kuraatori konkursi viit parimat projekti. ERR-i kultuuriportaal vabandab otseülekandega tekkinud probleemide pärast, üritust saab portaali vahendusel järele vaadata.

Teise vooru pääsesid kavandid märksõnadega "Triiv", "Kamuflaaž", "Inimene on oluline; väike on ilus", "Convincing Architecture" ja "Kodupeatus".

Igal meeskonnal oli oma idee tutvustamiseks aega üheksa minutit, pärast mida sai žürii esitada küsimusi. Žüriisse kuulusid Eesti näituse komissar ja Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg, arhitekt Raul Kalvo, 2021. aasta Eesti väljapaneku kaaskuraator Jiri Tintera, kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska, Eesti arhitektuurimuuseumi direktor Triin Ojari, kunstiteadlane ja kuraator Maria Arusoo ning arhitektuuriteadlane Andres Kurg.

Meeskonnad pidid konkursi teises voorus arendama edasi näituse kirjeldust vastavalt žürii antud kommentaaridele ja küsimustele, esitama nägemuse näituseruumi kujundusest koos illustreerivate piltidega, kataloogi jt teavitusmaterjalide koostamise põhimõtted ning detailse eelarve.

Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti paviljoni kuraatori meeskond selgub järgmisel nädalal.

XVIII Veneetsia arhitektuuribiennaal avatakse 20. mail 2023 ning selle peakuraator on Lesley Lokko. Peateemat pole veel välja kuulutatud. Eesti on seni osalenud Veneetsia biennaalil kümme korda.

2021. aastal esindas Eestit Veneetsias ekspositsioon "Plats! Väärikas kahanemine", mis uuris kahanevate linnade elukeskkonna kvaliteedi parandamist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: