Tallinnas antakse sel nädalal üle Euroopa Disainiauhinnad

Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand
Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand Autor/allikas: Iris Kivisalu

17. kuni 19. juunini toimub Tallinnas Euroopa Disainifestival, mis toob Eestisse kokku enam kui 100 tippdisainerit kogu maailmast. Laupäeval toimub festivali raames Kultuurikatlas Euroopa disainiauhindade gala, kus tunnustatakse Euroopa parimaid, teiste seas on nomineeritud neli Eesti disainibürood.

"Disainifestivali tuum on viia kokku disainereid ja valdkonna huvilisi Euroopast ja kaugemaltki. Kohalikele disaineritele annab see võimaluse suhelda, vahetada kontakte ja ideid maailma tippudega otse koduukse all. Saame rahvusvahelisel tasandil tutvustada, kuidas meie disainibüroodel läheb ning milline on disainerite võimekus Eestis ," ütles sündmuse peakorraldaja Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihand.

"European Design Awardsi võiks võrrelda disainerite olümpiaga – tegemist on ühe laiahaardelisema disainerite tunnustamise üritusega maailmas," märkis ta ja lisas, et konkursile esitati sel aastal üle 1400 töö 34 erinevast riigist. "Eestist laekus 50 projekti, mis on meie kõigi aegade rekord ning nominentide hulka jõudis neist neli disainibürood: DUX, Velvet, Neway ja Platvorm."

Samas rõhutas Vihand, et festival ei ole mõeldud vaid eriala inimestele. "Kavas on mitmeid näitusi ja tasuta tegevusi linnaruumis. Ka töötubadest ning konverentsist on oodatud osa võtma kõik, kes soovivad rohkem teada saada disainist ja selle kasutamise võimalustest. Esinejate seast leiab tõelisi staare sh mitu TED-konverentside esinejat ning teemad, mida käsitletakse, kõnetavad samuti laiemat publikut, sh innovatsioon, eetika, tulevikutehnoloogia, jätkusuutlikkus jm," selgitas ta.

Festivali raames avatakse näitus "Rääkiv linnaruum. Graafiline disain ja tüpograafia Tallinna linnaruumis'', mis koosneb ligi 40 eriilmelisest graafilise disaini ja tüpograafia näitest, mis on eksponeeritud nii Tallinna linnakeskkonnas kui veebipõhises kaardirakenduses. Näituse avamine toimub 17. juunil kell 13.00 Eesti Kunstiakadeemias.

Laupäeval toimuva disainikonverentsi "Beyond Design" peaesinejad on disainer, sotsioloog ja jätkusuutlikkuse provokaator Leyla Acaroglu, futurist Angela Oguntala, disaini-ja tehnoloogiaalane eetik prof. Ariel Guersenzvaig, loominguline strateeg ja probleemilahendaja Marksteen Adamson jt.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: