Galerii: Naissaarele luuakse uus muuseum Nargen Nord

Foto: Eesti Meremuuseum/ Koko Arhitektid, Loovagentuur Vuht

Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dersen rääkis "Vikerhommikus", kuidas Naissaare militaarpärandit taastades uutmoodi muuseumit (Nargen Nord) luuakse. Muuseum tutvustas koostöös sealse kogukonnaga valminud arendust kohapeal sel reedel, 17. juunil.

"Sadam. Laevasõit. Sadamast rongisõit läbi ilusa looduse - läbi Taani kuninga aia - põhjaotsa. Rohelusest avanev Patarei, mis meenutab mitte nii väga militaarset rajatist - muidugi seda ta on - ja selle ümber Naissaare ajaloo salapära, mis tegelikult läbi erinevate sajandite ikkagi esile kerkib," kirjeldas meremuuseumi juht Urmas Dresen põhiliste märksõnadega uut muuseumi Nargen Nordi.

"Tallinnast kiirkaatriga 15 minutit sõitu, laevaga tund aega, aga ta on ikkagi mingis kontekstis hoomamatu ja suletud olekuga," iseloomustas ta Naissaart.

Dresen sõnas, et ta ei soovi, et Patarei hakkaks eest välja nägema nagu hästi hoolitsetud labor. "Sinna peab jääma ka seda, mis on aastakümnete vältel seintele kogunenud," lausus ta. "Me taastame raudteest väga väikse osa," lisas Dresen. "Ta tõesti looklebki mööda mustikaväljasid."

Dresen on ka varasemalt kommenteerinud, et tulevase muuseumiga tuuakse päevavalgele järgmine osa Eesti merenduse loost. Kui kõik edeneb plaanipäraselt, siis avab Nargen Nord uksed 2026. aasta suveks, teatas ta.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: