Klaaspärlimängu kontsertide ajal valmib 12 maali

Liis Koger
Liis Koger Autor/allikas: Pressimaterjal

Maalikunstnik Liis Koger portreteerib festivali Klaaspärlimäng raames live-maalide näitusel "Muusikast inspireeritud" lõuendile oma vahetuid kontserdiemotsioone. Tekkivad teosed on Tartu Jaani kirikus üleval festivali ajal ning selle lõppedes lähevad publikuoksjonile.

Liis Koger (s. 1989, Pärnus) on maalikunstnik ja poeet, kes elab ja tegutseb Tartus. Koger lõpetas Tartu Ülikooli maalieriala 2013. aastal ning tegutseb vabakutselise kunstnikuna. Tema tööd on osalenud mitmetel rahvusvahelistel oksjonitel, näitustel ja heategevusüritustel.

7.-12. juulini Tartus toimuv iga-aastane nüüdis- ja klassikalise muusika piire kompav festival toob lisaks mahukale muusikaprogrammile Tartu Jaani kirikusse ka Hortus Musicuse 50. juubeliks pühendatud näituse. 8. juulil kell 12 avatava ekspositisooni valikus on Hortuse ajastutruid muusikariistu, kalliks saanud esemeid ja lavakostüüme. Ansambel esitleb samas ka plaati, kus on valik Hortus Musicuse salvestusi ajavahemikus 1973-2020. 

Tartu autovabaduse puiesteel saab 10. juulil kell 15 nautida Kukerpillide erikontserti "Akadeemikud", mis sisaldab hulganisti spetsiaalselt veteranansambli juubeliks loodud muusikat. Muusika loojateks on heliloojad, keda pole harjutud seostama Kukerpillidega. Nii on kontserdi "Akadeemikud" jaoks lood kirjutanud Erkki-Sven Tüür, Sven Grünberg, Peeter Vähi, Tauno Aints, Tõnu Kõrvits jt. Sellest ka kontserdi akadeemiline pealkiri. 

Klaaspärlimäng algab Tartus 7. juulil.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: