Raamatuhoidja|Meelelahutussalongist välja kasvanud Haapsalu raamatukogu

Sel nädalal käis Klassikaraadio "Raamatuhoidja" 160-aastase ajalooga Haapsalus, Lääne maakonna keskraamatukogus, mis omal ajal kasvas välja meelelahutussalongist.

Avaliku raamatukoguteenuse pakkumisega on Haapsalus tegeletud pea 160 aastat. Raamatukogu tekkis linna 1866. aastal, mil Haapsalu seltskondlik meelelahutussalong Club Musse asutas väikese raamatukogu, mis pidi rahuldama toona põhiliselt saksa- ja prantsuskeelse lugemisvara abil kohaliku saksa haritlaskonna ning suvitama tulnud kõrgema seltskonna vaimseid tarvidusi.

Raamatukogu oli kättesaadav ka linna jõukamatele võõrkeeli oskavatele eestlastele, kuid kui 19. sajandi lõpul hoogsasti edenes eesti seltside loomine, asutati 1895. aastal Haapsallu eesti kultuuriselts Kungla. Selle juurde tehti oma raamatukogu, mis avati lugejaile 1896. aastal, ja mis võttis hiljem enda kanda Haapsalu linna raamatukogu ülesanded.

Raamatukogu on aegade jooksul mitmel korral ruume vahetanud, praegu paikneb Lääne maakonna keskraamatukogu Haapsalus aadressil Posti 3 asuvas kultuurikeskuses.

Raamatukogu meenutusteraamatus "Lugejale avatud" kirjutab raamatukogu direktor Ilme Sepp, et pidevalt uuenev kirjasõna, ärksad töökaaslased ja lugejad välistavad rutiinitekkimise. Raamatukoguhoidja töö viib kokku paljude linnaelanikega, ühel või teisel moel on käsi kogu aeg linna elu ja melu pulsil.

Kuulajad võttis Haapsalu kultuurikeskuses asuva raamatukogu ruumides vastu direktor Ilme Sepp, bibliograaf Helin Põldve, peaspetsialist lugejakoolituse alal Janne Tenson ja pearaamatukoguhoidja Kersti Brant.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Raamatuhoidja"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: