Pärnu Koidula pargis toimub teist korda kirjandusfestival

Lonitseera
Lonitseera Autor/allikas: Ekvilibrist

21. augustil toimub teist korda Pärnu kirjandusfestival, kus tähistatakse Eesti kirjanike juubelisünnipäevi, astuvad üles erinevad ansamblid ning toimub raamatuturg.

Kirjandusfestivalil astuvad üles paljud tuntud kirjanikud, nende hulgas Leelo Tungal, Mika Keränen, Kauksi Ülle, Contra, Villu Kangur, Piret Tali, Urmas Vadi, Indrek Koff ja Tuuli Velling. Muusikaprogrammi kuuluvad Naised Köögis, Lonitseera, Singer Vinger ja Kauksi Ülle folk-punk perebänd.

Festivali raames toimuvad ka mitmed eriüritused. Kaupo Meieli modereeritud vestlusringides arutlevad omavahel nii Eesti kirjandusfestivalide korraldajad kui ka kultuuriajakirjade peatoimetajad. Toimub ka Madis Kõivu võrukeelsete ja Mats Traadi tartukeelsete raamatute teatraliseeritud ettelugemine.

Südaöö paiku avab publikule ukse Johannes Vares Barbaruse kunagine kodu Nikolai tn 28, kus toimub "Ööülikooli" salvestus. Kõneleb kirjandusteadlane Marin Laak, Johannes Barbaruse ja Johannes Semperi erakirjavahetust aastatest 1911-1940 loevad Indrek Taalmaa ja Märt Avandi.

Kogu päeva jooksul toimub ka raamatuturg ning raamatutäika. Kogu festivali programm on külastajatele tasuta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: