Galerii: Tallinna muusika- ja balletikool MUBA tutvustas uut õppehoonet

Sel sügisel avab uksed Tallinna muusika- ja balletikool MUBA, mis moodustub Tallinna Muusikakeskkoolist, Georg Otsa nimelisest Tallinna Muusikakoolist ja Tallinna Balletikoolist. ERR-i fotograaf Siim Lõvi käis uue hoonega tutvumas.

MUBA klassid on tänaseks komplekteerid ning kõige populaarsemad erialad on klaver, viiul ning rütmimuusika, jätkuõppena muusikaettevõtlus ja produktsioon. Õpilased omandavad lisaks üldharidusele eriharidust kolmes erinevas õppevaldkonnas: klassikalises muusikas (õppejuht Reet Käärik, loovjuht Andres Kaljuste), balletis (õppejuht Kaie Kõrb, loovjuht Teet Kask) ja rütmimuusikas (õppejuht Maarja Soomre, loovjuht Reigo Ahven). 

Uues õppehoones on 120 muusikaklassi, kus on kokku üle 100 klaveri, kuus tantsustuudiot, suur saal 450 istekohaga, kaks kammersaali ning blackbox, kaks foonikaga helistuudiot, ujula ja siseaed. Kokku on hoones ruumi üle 700 õpilasele ja 300 õpetajale. 

MUBA arhitektid on Atelier Thomas Pucher ja 3+1 Arhitektid, sisearhitektuuri eest vastutas T43 sisearhitektid ja maastikuarhitektuur eest TajuRuum.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: