Koidu kirjanikemaja sünnipäeval avatakse "Kirjanduslike kolmapäevade" uus hooaeg

Võtikvere raamatuküla peol. Eeva Pargiga vestlevad Lilli-Krõõt Repnau ja Imbi Paju.
Võtikvere raamatuküla peol. Eeva Pargiga vestlevad Lilli-Krõõt Repnau ja Imbi Paju. Autor/allikas: Riina Mägi

Kolmapäeval kell 18 avatakse sel aastal oma 25. sünnipäeva tähistavas Koidu kirjanikemajas üritustesarja "Kirjanduslik kolmapäev" sügishooaeg.

25 aastat tagasi tänu juhusele ning Mart Siilmanni pingutustele Eesti Kirjanike Liidu omaks saanud Koidu 84 maja oli esialgu lihtsalt kinnisvara ning seejärel pelgupaik mõnele kirjanikule, kel polnud elamispinda. Ka täna pakub maja peavarju erinevatele kirjanikele ning võõrustab muuhulgas festivali HeadRead lõppsündmusi.

31. augustil kell 18 loevad tekste, jutustavad lugusid ja laulavad laule kirjanikemaja kunagised ja tänased elanikud Andrei Hvostov, Mihkel Kaevats, Kalju Kruusa, Marko Martinson, Imbi Paju koos Ain Aganaga, Lilli-Krõõt-Repnau, Jürgen Rooste, Olavi Ruitlane, Ivar Sild, Tarmo Teder ja naaber Kristo Mägi.

"Kirjanduslik kolmapäev" on Eesti Kirjanike Liidu traditsiooniline sündmustesari, mis sai alguse juba 1960. aastatel. Eesti taasiseseisvumise järel langes see mõneks ajaks varjusurma ja taaselustati 1997. aasta sügisel, kui kirjanike liit tähistas 75 aasta juubelit. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: