Rahvusvaheline akordionifestival toob Tallinnasse esinejad Eestist ja välismaalt

Henri Zibo
Henri Zibo Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

21.–29. oktoobril toimub Tallinnas teist korda rahvusvaheline akordionifestival Accordionfest Estonia, mis toob kokku esinejad Eestis ja välismaalt.

Accordionfesti ajal toimub sel aastal kuus kontserti, kus esinevad nii kodumaised akordionistid kui ka mitmed külalised välismaalt. Avakontserdil Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis kõlab spetsiaalselt festivali jaoks tellitud noore eesti helilooja Alisson Kruusmaa akordionikontsert, mille kannavad ette Momir Novaković, Pärnu Linnaorkester ja dirigent Kaspar Mänd. 

Järgnevatel päevadel kuuleb akordionil nii Johann Sebastian Bachi "Goldbergi variatsioone" kui ka Pjotr Tšaikovski "Aastaaegu". Festivalil astuvad üles akordionistid Samuele Telari (Itaalia), Mia Grozdanić (Horvaatia) ja Luka Lopičić (Serbia) ning kodumaine akordionivirtuoos Henri Zibo. Festivali lõpetab maailmas ainulaadne seade Gustav Holsti meistriteosest "Planeedid" Luka Lopičići ja ansambli Spectrum esituses.

Festivalil toimuvat meistrikursust teevad Leedust pärit akordionist ja pedagoog Laimonas Salijus ning Prantsusmaalt pärit akordionist ja pedagoog Vincent Lhermet. Meistrikursusele saabub akordioniõpilasi ka Ungarist, Lätist ja Leedust ning kursuse lõpetab kontsert Eesti Teaduste Akadeemia saalis. 

Accordionfest Estonia toimus esimest korda 2021. aasta oktoobris. Festivali eesmärk on tutvustada avalikkusele klassikalist akordionit kui mitmekülgset instrumenti, pakkuda noortele akordionistidele võimalust süvendada meistrikursusel oma teadmisi ning viia akordion Eestis järjest suurematele lavadele.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: