Vaata enne tele-eetrit: "Meie kirjanduse loo" neljas osa jõuab tänapäeva

Saatesarja "Meie kirjanduse lugu" neljas osa jõuab tänapäeva ning uurib muuhulgas Lennart Meri fenomeni poliitikas, läheb külla Leelo Tunglale ja tema tütrele Maarja Kangrole ning meenutab Kauksi Ülle ja Urmas Vadiga pöörast aastatuhandevahetust Tartus. Kultuuriportaalist saab saadet vaadata enne tele-eetrit.

Piret Raud tõdes, et tema venna Reinu kirjanikuks saamine oli midagi nii loomulikku, et keegi ei üllatunud sellest. "Ta hakkas kirjutama juba keskkoolis," ütles ta ja lisas, et Mihkel hakkas kirjutama, siis see üllatas perekonda rohkem. "Aga peab ütlema, et "Musta pori näkku" meeldis kõigile, see oli aus ja ühe hooga kirja pandud lugu."

Tema ise tuli kirjandusse lastekirjanikuna. "Olin tükk aega illustreerinud teiste kirjanike raamatuid, aga see illustratsiooniarmastus on mul juba lapsest saati sees," ütles ta ja lisas, et mäletab hästi, kui illustraatorid tulid tema vanematele oma töid näitama. "Suure soojuse ja armastusega mäletan Edgar Valterit, kes tuli näitama Naksitrallide pilte, mis on nii kirkad ja kaunid."

Oma esimese raamatu "Ernesto küülikud" avaldas ta üsna salaja. "Kuulutati välja lasteraamatute käsikirjade võistlus, kuhu oli võimalus anonüümselt oma käsikiri saata," ütles ta ja lisas, et ta kartis algul oma nimega kuskile kirjastusse minna. "Ma siiamaani arvan, et seda teksti ei oleks loetud erapooletult, vaid sellise teadmisega, et ma olen kirjandusliku taustaga inimene."

"Mul õnnestus see võistlus võite ja sealt see kõik võib-olla alguse saigi," kinnitas Piret Raud.

Sari sündis Eesti Kirjanike Liidu 100. sünnipäeva puhul. Toimetaja Kai Väärtnõu, konsultant Anu Tonts, režissöör Raivo Maripuu, produtsent Hannela Lippus.

"Meie kirjanduse lugu" on ETV2 eetris laupäeval, 15. oktoobril kell 21.20.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: