Emakeeleõpetuse sõbraks valiti "Plekktrummi" saatejuht Joonas Hellerma

Emakeeleõpetuse sõber on tänavu
Emakeeleõpetuse sõber on tänavu "Plekktrummi" saatejuht Joonas Hellerma Autor/allikas: Eesti Emakeeleõpetajate Selts

Reedel anti Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi sügispäevadel üle seekordne emakeeleõpetuse sõbra tiitel, mille pälvis "Plekktrummi" saatejuht Joonas Hellerma.

Emakeeleõpetajate selts rõhutas, et Hellerma intervjueerib oma täpse ja isikupärase sõnakasutusega kultuuriliselt tähenduslikke inimesi ning käsitleb asjatundlikult keele- ja kirjandusteemasid saates "Plekktrumm", mis on nende sõnul suurepäraseks õppematerjaliks eesti keele ja kirjanduse õpetamisel.

Tema eesti keele ja kirjanduse armastus, väärtustamine ja esiletõstmine ning kõrgetasemelised telesaated toetavad emakeeleõpetajate seltsi põhimõtteid ning emakeeleõpetuse väärtusi," lisasid nad.

Emakeeleõpetuse sõber on Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi alates 2009. aastast antav aunimetus, mis määratakse tunnustusena füüsilisele või juriidilisele isikule Eestis või välismaal, kelle põhitegevus ei ole seotud emakeeleõpetusega, kuid kes oma avalikes esinemistes on väärtustanud emakeeleõpetust Eestis ja toetanud EESi eesmärke.

Varem on selle preemia pälvinud muuhulgas Kaja Kärner, Märt Treier, Fred Jüssi, Kristiina Ehin ja Ivo Linna. Möödunud aastal valiti emakeeleõpetuse sõbraks Anu Lamp.

"Plekktrumm" on ETV2 eetris esmaspäeviti kell 21.30. Saate toimetaja on Hedi Rosma.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: