Kultusfilm "Viimne reliikvia" ilmus esmakordselt Bluray'l

Eesti Filmi Instituut andis oma "Eesti filmivaramu" sarjas nii DVD-l kui ka Bluray'l välja Grigori Kromanovi 1969. aastal ilmunud kultusfilmi "Viimne reliikvia". Filmi on võimalik vaadata ka venekeelse dublaažiga, kus kõlavad laulud Georg Otsa esituses.

"Viimse reliikvia" osades on Aleksandr Goloborodko, Ingrīda Andrina, Elza Radziņa, Rolan Bõkov, Eve Kivi, Uldis Vazdiks, Raivo Trass, Peeter Jakobi, Karl Kalkun, lavastaja on Grigori Kromanov, laule esitab Peeter Tooma, venekeelses versioonis Georg Ots. Eestikeelsele versioonile annavad oma hääled Mati Klooren (Gabriel), Mare Garšnek (Agnes von Mönnikhusen), Aino Talvi (abtiss), Jüri Järvet (vend Johannes), Aksel Orav (Siim) ja Olev Eskola (Ivo Schenkenberg).

Lisaks filmile on DVD'l ja Bluray'l ka erisaade "Kaadris: Viimne reliikvia" (2012), samuti reklaamrull, "Nõukogude Eesti ringvaade nr 23" (1969) ja dokumentaalfilm "Igavene reliikvia" (2004).

Varem on "Eesti filmivaramu" sarjas ilmunud muuhulgas Arvo Kruusementi "Kevade" ja "Suvi" ning Grigori Kromanovi "Hukkunud Alpinisti hotell".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: