Berliini filmifestivalil asutati Ukraina filmifond

Berliini filmifestivali avamine
Berliini filmifestivali avamine Autor/allikas: DPA / Scanpix

Berliini filmifestivalil loodi Euroopa Solidaarsusfond Ukraina filmidele. 13 Euroopa riigi koostöös sündinud ettevõtmise eesmärk on toetada Ukraina filmitegijaid ja filmitööstust.

Fond toetab Ukraina režissööride filmiprojektide arendamist ja järeltootmist koos liikmeks astunud riikide filmitegijatega. Fondi kogumaht on miljon eurot. Eesti panustab fondi 50 000 eurot, fondi koordineerib Prantsuse Filmi Instituut.

Fondiga on liitunud 15 organisatsiooni 13 riigist. Esindatud on Belgia, Küpros, Horvaatia, Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Iirimaa, Itaalia, Leedu, Luksemburgi, Hollandi ja Portugali filmiinstituudid või kultuuriministeeriumid, lisaks Euroopa Filmiagentuuride Ühendus.

Fondist plaanitakse toetada Ukraina täispikki mängu-, anima- ja dokumentaalfilme. Dokumentaalfilmidele jagatakse 25 000 euro suuruseid arendustoetusi, mängu- ja animafilmidele 50 000 euro suuruseid arendustoetusi. Tootmistoetuste suurus on 75 000 eurot. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: