Hiiumaal kuulutati pidulikult välja Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäeva tähistamise programm

Foto: Juhan Hepner / ERR

Hiiumaa Kultuuri Selts kuulutas Kärdlas pidulikult välja helilooja Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäeva tähistamise programmi.

29. mail 1873 Hiiumaal sündinud Rudolf Tobias oli esimene akadeemilise kompositsiooni-hariduse saanud eesti helilooja ning tal oli oluline roll eesti muusikakultuuri kujunemisel. Jätkab Juhan Hepner.

Tobiase juubeliaasta programmi keskmes on 28. maist kuni 17. juunini peetav sündmus "Eesti muusika pidupäevad Hiiumaal: Rudolf Tobias 150", kus astuvad teiste seas üles tipptegijad nagu Eesti riiklik sümfooniaorkester, Tallinna kammerorkester, Eesti filharmoonia kammerkoor, Eesti rahvusmeeskoor, kammerkoor Collegium Musicale ja lisaks Ain Anger ning Paula Ernesaks. "Eesti muusika pidupäevad Hiiumaal" kunstiline juht on Arne Mikk.

"Me püüdsime nii palju kui võimalik tuua esile Tobiase loomingut kõigepealt, siis tema tütarde muusikat ja kogu eesti muusika läbilõike tahtsime lisada sellele tema kaasaegsetest alates, Artur Kapp või Mart Saar, kuni tänapäeva noorteni välja. Erkki-Sven Tüür loomulikult, kui Hiiumaa hiiglane Tobiase järel ja siis ka väga paljude teiste eesti autorite teoseid, mida me tavaliselt võib-olla ei kuule igal päeval," sõnas Arne Mikk.

Pidupäevade ajal esitletakse Tobiase juubelimarki ning esimest osa eesti keelde tõlgitavast teosest, mis põhineb Saksa muusikateadlase ja organisti Elke Voelkeri doktoritööl.

Teisipäeval välja kuulutatud Rudolf Tobiase juubeliaasta programmi eestvedaja on Hiiumaa Kultuuri Selts.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: