X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Juhan Ulfsak: "Teoreemis" on lihalikke ja religioosseid aspekte

Foto: Johan Elm

Eesti Draamateatri suures saalis jõuab publiku ette Juhan Ulfsaki lavastus "Teoreem", mis põhineb itaalia kirjaniku ja filmilooja Pier Paolo Pasolini samanimelisel poeetilisel jutustusel.

"Loo tegemise ja jutustamise käigus rullub lahti elu, mis puudutab meid kõiki," rääkis osatäitja Mari Abel. "Selles elus on ootamatuid kohtumisi, ootamatuid inimesi, mis muudavad meid."

otseheli: see on tüüpiline väikekondanlik perekond, olemuslikus, mitte majanduslikus mõttes ja ma arvan et teil pole raske sellega samastuda.

Sündmustiku käivitab pere ellu astuv meeldiv tundmatu inimine, keda kehastab Liisa Saaremäel.

"See ongi selle lavastuse mõistatus, et kes see inimene on," mõtiskles lavastaja Juhan Ulfsak. "Seda külalist, kes siseneb keskklassi perekonda, võib erinevatel metafoorsetel tasanditel tõlgendada. Ühest küljest toob ta kaasa täiesti lihaliku, seksuaalse aspekti, teisalt on seal väga tugevad religioossed allhoovused," kirjeldas ta. "Ja ma usun, et see on huvitav kombo."

Lavastus ei sobi lastele alla 16-aastastele.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: