Kinodesse jõuab Marianna Kaadi film "Viimane reliikvia"

"Viimane reliikvia" Autor/allikas: Kaader filmist

Alates 11. maist jõuab kinodesse Marianna Kaadi film "Viimane reliikvia".

"Viimane reliikvia" on dokumentaalfilm, mis maalib elava pildi kaasaegsest Venemaast, kus enamus rahvast unistab keisririigi hiilguse taastamisest ning vaid käputäis teisitimõtlejaid seisab vastu Putinile ja tema agressiivsele kavatsusele alustada täieulatuslikku invasiooni Ukrainasse. Film annab karmi pilguheite Venemaa elu absurdsusele ning paljastab igivanad propagandavõtted, mida Putin ja tema režiim kasutavad oma võimu kindlustamiseks. Kaadi film on uurimus Venemaa agressiooni juurtest ja põhjustest ning võitlusest türannia vastu.

Filmi stsenarist ja režissöör on Marianna Kaat ning värske filmi rahvusvahelisse meeskonda kuuluvad veel operaator Kacper Czubak (Poola), monteerija Jesper Osmund (Taani), helirežissöör Israel Bañuelos (Mehhiko/Eesti) ja helilooja Lauri-Dag Tüür (Eesti).

Filmi on tootnud Baltic Film Production (Eesti) ja Ten Thousand Images (Norra).

"Viimase reliikvia" esilinastus toimus Kanada filmifestivali Hot Docs võistlusprogrammis. Hot Docs leiab sel aastal aset 28. aprillist 8. maini.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: