Birgitta festivali avab Timo Steineri uudisteos "Crisis"

Timo Steiner
Timo Steiner Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

4. kuni 13. augustini toimub Birgitta festival, kus esietendub koostöös Nargenfestivaliga Timo Steineri koomiline ooper "Crisis", mida etendatakse kahel korral.

"Crisis" räägib väikese inimese isiklikust kriisist suures maailmas, lugu paneb vaataja arutlema elus oluliste asjade üle. Ooperi lavastab Veiko Tubin, stsenograafia loob Kristjan Suits, libreto autor on Andri Luup. Laval Tallinna Kammerorkester koos lisajõudedaga. Dirigent ja muusikajuht Tõnu Kaljuste, solistid Maria Listra, Iris Oja, Raiko Raalik, Tamar Nugis ja Heldur Harry Põlda.

Festivalil jõuab publiku ette James MacMillani ühevaatuseline kammerooper "Halastus", mis toob festivali programmi esmakordselt väljapoole Pirita kloostrimüüre. Ooper tuleb esitamisele Theatrumi saalis, lavastab Lembit Peterson ja dirigent ning muusikajuht on James MacMillan. "Halastus" on saanud ainest piibli Saara ja Aabrahami loost. Laval Tallinna Kammerorkestri keelpilli rühm, solistid Andrea Lauren Brown, David Hackston, Benjamin Kirk, Valter Soosalu ja Olari Viikholm.

Ühel õhtul jõuab Birgitta lavale ka Vanemuise teatri suurejooneline lavastus "Tristan ja Isolde", mille esietendus toimus 3. aprillil Vanemuise suures majas. Muusikajuht ja dirigent on Risto Joost, laval Vanemuise sümfooniaorkester ja meeskoor. Lavastaja Liis Kolle, Tistani osas Mati Turi ja Isolde osas Aile Assony.

10. augustil toimub ansambli Ultima Thule kontsert "Lennelda priiks/Riho Sibul 65"", mis on austusavaldus muusik Riho Sibulale ning teistele Ultima Thule liikmetele, keda enam meie seas ei ole. Ultima Thulega koos astuvad lavale Tõnis Mägi, Tanel Padar, Vaiko Eplik, Maria Vaigla, Robert Linna ja Mikk Tammepõld.

Birgitta festivali lõpetab Beethoven 9. sümfoonia, mis tuleb ettekandele ERSO, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Läti raadio koori esituses. Dirigent Tõnu Kaljuste, solistid Mirjam Mesak, Kai Rüütel, Alvar Tiisler ning Heldur Harry Põlda.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: