Austria kunstnik Angelika Herta valiti Tallinna Kunstihoone residentuuriprogrammi

Angelika Herta
Angelika Herta Autor/allikas: Filip Jacobson

Alates 2023. aasta septembrist veedab filmitegija ja kunstnik Angelika Herta residentuuriprogrammi "Hea olemise kunst" raames kaks kuud Tallinnas. Konkursile laekunud taotluste hulgast paistis tema projekt silma keskendumisega inimese ja looma suhetele.

Residentuuri ajal uurib Herta välitööde käigus objekte külastades ja asjatundjatega kohtude põllumajandusloomade vastupanuvõimet. Olles huvitatud rõhumisvastasest käsitlusest filmiloomingus, küsib ta, mida võiksid inimesed õppida loomadelt, kelle lood on meie omadega igaveseks põimunud.

Angelika Herta elab Kölnis ning lõpetas 2021. aastal Kölni meediakunstiakadeemias magistriõpingud meedia ja kujutava kunsti alal. Ta pälvis projektiga "We Animals" ("Meie, loomad") Nordrhein-Westfaleni liidumaa kultuuri- ja teadusministeeriumi kuuekuulise tööstipendiumi ning osaleb oma dokumentaalfilmiga "We Animals" praegu Euroopa sotsiaaldokumentalistika koolitusprogrammis ESoDoc.

Residentuuriprogrammi "Hea olemise kunst" korraldab Tallinna Kunstihoone koostöös Goethe Instituudiga Eestis. Programmi eesmärk on ergutada Tallinnas kunstilist uurimistööd ja arutelusid ökoloogilise teadlikkuse, keskkonnasäästlikkuse ning kunsti loomise eetika teemadel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: