A-Galerii avab kaks uut aknanäitust

Ismini Pachi
Ismini Pachi "Kätega loodud jõud" Autor/allikas: Valder Laur

Reedel kell 18 avavad A-Galerii akendel ühise näituse "Kaks²" Kreeka kunstnik Ismini Pachi ja Sander Haugas ning soolonäituse "Pea nüüd omaeti!" Kertu Vellerind.

Näitus "Kaks²" on dialoog, milles kunstnikud kompavad erinevate materjalide piire ja tugevusi ning küsivad, kas jõud saab tekkida hoolitsuse ja koostöö kaudu.

Sander Haugas esitleb värskeid kehaehteid ja objekte, mida koondab pealkiri "Väljateenitud olme". Ta kasutab tehnikaid nagu sepistamine, jootmine ja keevitamine ning materjale nagu teras, messing, samet, pleksiklaas ja vana sokk.

Ismini Pachi kollektsioon "Kätega loodud jõud" koosneb ehetest ja objektidest. Teosed on valmistatud portselani valu tehnikas ning hõbedat sepistades. Kõik kunstiteosed on valminud 2023. aastal ega ole varem eksponeeritud.

"Kaks²" tähendab kahekordset kahe jõudu. Kaks kultuuri, kaks materjali, kaks kvaliteeti, neli loomingulist kätt.

"Pea nüüd ometi!" kutsub üles kunstnik Kertu Vellerind, enda aknanäitusest möödujat. Talle on pealkirjad alati olulised olnud, kandes kindlat sõnumit. Kunstniku loomingus peegeldub tema sõnul üheaegselt mure meie väikese rahva emakeele pärast kui ka nauding, mida keele kõla oma ilu ja polüseemiaga pakub. Nii ongi tema ehete nimedesse peidetud sõnamängud.

Vellerind on selgitanud, et kasutab näitusetöödes materjalina enamasti hõbedat ja peakivi. Peakivi on tema sõnul ääretult ilus, mitmepalgeline ja midagi, mille üle peaksime uhked olema. Inspiratsiooni ammutamiseks kihutab ta väidetavalt ringi kodarrahast ratastel ning eksleb natuke metsas.

Näitused on üleval 13. augustini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: