Pildid: Pärnus toimus kolmandat korda kirjandusfestival

Pärnus Koidula pargis toimus 19. augustil kolmandat korda kirjandusfestival.

Viiel teemaalal – "Laps loeb!", "Noor loeb!", "Keel loeb!", "Pärnu loeb!", "Teater loeb!" – vestlesid kirjandusest Merca, Rein Veidemann, Peeter Volkonskini, Tõnu Õnnepalu, Kadri Hinrikus, Kätlin Kaldmaa, Andrus Kivirähk, Urmas Lennuk, Urmas Vadi, Jaanus Vaiksoo jpt. Vestlusi vedasid Karin Allik, Ott Kilusk, Indrek Koff ja Piret Tali.

"Mõte Loeb!" alal, kus moderaatoriks oli Kaupo Meiel, arutleti nii eesti keele oleviku ja tuleviku kui ka meediaväljaannete kultuuritoimetuste olemuse üle.

Tänavu kavasse lisandunud teatriteema tõi festivalile nii lavakava "Stiiliharjutused", Tallinna Linnateatri laulva näitleja Andres Raagi kui ka esietenduse teatrilt Must Jaam.

Pealaval "Vaata Sõna!" astusid üles Tõnu Oja ja Rembetes, Marten ja Lisanna Kuningas ning ansambel Propeller.

Tänavu, Koidula 180. sünniaastapäeval, toimus festivalil paralleelprogramm ka Koidula muuseumis. Kadri Kõusaare juhtimisel toimusid kõnelused kirjandusperedega: Leelo Tungla ja Anna Magdaleena Kangro ning Doris Kareva ja Maria Lee Liivakuga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: