Pärnu kirjandusfestival astuvad lavale Merca, Tõnu Õnnepalu, Andrus Kivirähk jpt

Pärnu kirjandusfestival
Pärnu kirjandusfestival Autor/allikas: Haide Rannakivi

Sel laupäeval toimub Pärnus Koidula pargis kolmandat korda kirjandusfestival.

Viiel teemaalal – "Laps loeb!", "Noor loeb!", "Keel loeb!", "Pärnu loeb!", "Teater loeb!" – vestlevad kirjandusest Merca, Rein Veidemann, Peeter Volkonskini, Tõnu Õnnepalu, Kadri Hinrikus, Kätlin Kaldmaa, Andrus Kivirähk, Urmas Lennuk, Urmas Vadi, Jaanus Vaiksoo jpt. Vestluseid veavad Karin Allik, Ott Kilusk, Indrek Koff ja Piret Tali.

"Mõte Loeb!" alal, kus moderaatoriks on Kaupo Meiel, arutletakse nii eesti keele oleviku ja tuleviku kui ka meediaväljaannete kultuuritoimetuste olemuse üle.

Tänavusest aastast lisanduv teatriteema toob festivali kavva nii lavakava "Stiiliharjutused", Tallinna Linnateatri laulva näitleja Andres Raagi kui ka esietenduse teatrilt Must Jaam.

Pealaval "Vaata Sõna!" astuvad üles Tõnu Oja ja Rembetes, Marten ja Lisanna Kuningas ning ansambel Propeller. Traditsioonilises Öötunnis "kohtub" kuulaja-vaataja poetess Ilmi Kollaga (1933–1954).

Tänavu, Koidula 180. sünniaastapäeval, toimub festivalil paralleelprogramm ka Koidula muuseumis. Kadri Kõusaare juhtimisel toimuvad kõnelused kirjandusperedega: Leelo Tungla ja Anna Magdaleena Kangro ning Doris Kareva ja Maria Lee Liivakuga.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: