Aparaaditehases avatakse Alisa Vasina näitus "Kunst on moes"

"Sinitihase maal" Autor/allikas: Alisa Vasina

Galeriide ööl, 25. augustil kell 18 avatakse Tartus Aparaaditehases Redwalli koridorigaleriis Alisa Vasina näitus "Kunst on moes".

Alisa Vasina avab oma loomingu telgitagused, kus kunst on viidud traditsioonilisest lõuendi piiridest välja ja muudetud kantavaks. Näitus kõneleb sellest, kuidas joonistustest sünnib kantav kunst, inspireerides inimesi nägema kunsti kõikjal enda ümber, mitte ainult lõuendil.

"Oma teekonnal olen jõudnud järeldusele, et elu on kui lõuend, mida iga inimene täidab enda valitud värvidega, maalides isiklikku lugu," kommenteeris kunstnik.

Näitusel saab näha raamitud illustratsioone, mis toimivad kunstniku tööprotsessi alguspunktina. Traditsioonilisele illustratsioonile järgneb digiprindi tekkimise protsess, mis võimaldab kunstil jõuda erinevatele pindadele ja materjalidele. 

"Läbi erinevate etappide sünnib kantav kunstiteos, mis ärkab ellu rõivaste ja aksessuaaride näol. Kunstniku looming ei piirdu ainult galeriiseintega, vaid saab osaks inimeste igapäevaelust – kunst tuleb naha ligi, sõna otseses mõttes. Iga rõivatükk on eraldi kujundatud, tagades selle unikaalsuse ja erinevuse. Need on loodud silmapaistvatele isiksustele, kes hindavad värvide sära ja soovivad eristuda massist," rääkis Vasina.

Kunstnik ammutab inspiratsiooni inimesed, kes inspireerivad teda looma julget ja väljendusrikast kantavat kunsti just nende jaoks. Näituse keskmes on kunstniku armastus looduse vastu, mis on tema teine inspiratsiooniallikas. Kunstniku maalid ja tööprotsess on otseselt seotud looduse sümbolitega – nii loomade kui ka taimede omadega.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: