Teatri- ja muusikamuuseumi kogud kolitakse tuleval aastal Maarjamäele

Teatri-ja Muusikamuuseum
Teatri-ja Muusikamuuseum Autor/allikas: ETMM

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogud on uurijatele avatud septembrikuu lõpuni, taas avanevad need Maarjamäe ajalookompleksi hoidlates uurimiseks 2024. aasta alguses.

Seoses Teatri- ja Muusikamuuseumi arendustega kolitakse kogud sügisel kaasaegsematesse ning nõuetele paremini vastavate hoiutingimustega Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi hoidlatesse.

Kolimine hõlmab peamiselt teatri ja muusika arhiivkogusid, fotokogusid ning raamatukogu. Kolimisega paranevad väärtuslike kogude hoiutingimused.

Digiteeritud ning MuISis kättesaadavad materjalid on sõltumata ajast ja kohast interneti teel kättesaadavad. Samuti jäävad avatuks kogud, mis on hoiustatud Suur-Sõjamäe hoidlas.

Uurijad on Teatri- ja Muusikamuuseumisse (Müürivahe 12) oodatud materjalidega kohapeal tutvuma septembrikuu lõpuni. Seejärel algab kolimisprotsess.

Kogud on Maarjamäel taas uurimiseks avatud 2024. aasta alguses.

22. märtsil 2024 tähistab Teatri- ja Muusikamuuseum oma 100. sünnipäeva, selleks puhuks avame hoone endistes näituse-, hoidla- ja tööruumides muuseumi juubelile pühendatud suurnäituse.  

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: