X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Renoveeritud Tallinna Linnateatri avamine lükkub 2025. aastasse

Esialgsete plaanide kohaselt pidanuks ehitustööd Tallinna Linnateatri hoonekompleksis lõppema tänavu ning uksed oleks saanud avada 2024. aastal, kuid ehitushindade kallinemise ning erinevate ootamatuste tõttu nihkub kompleksi avamine vähemalt poole aasta võrra edasi.

"Eelmise aasta novembris pidasime me Tallinna Linnateatri sarikapidu ja siis elasime teadmises, et publik saab teatrisse 2024. aasta septembris, aga nüüd peame nentima, et see ei ole enam realistlik," ütles Tallinna abilinnapea Kaarel Oja linnavalitsuse pressikonverentsil ja lisas, et see teadmine pole samas selgunud üleöö.

"Ma meenutan, et me ehitame ümber tervet vanalinna kvartalit, mis tähendab 17 hoone ehitamist ja renoveerimist, need hooned on sajandeid vanad ja me ehitame kõige karmimate muinsuskaitsetingimuste raames," ütles Oja ja kinnitas, et üllatusi on ehituse käigus tulnud palju.

"Nende erinevate põhjuste kuhjudes on viimane hetk teha aus otsus, et valmimistähtaeg lükkub, sest lõpuks on kogu selle protsessi taga ka Tallinna Linnateater, mis on toimiv ja tegutsev etendusasutus ning kes peab oma tegevust planeerima," ütles ta ja lisas, et kui edasisi üllatusi ei tule, avatakse publikule uksed 2025. aasta veebruaris. "Kui üllatusi tuleb veel ja neid teoreetiliselt võib tulla, siis nihkub see veel mõnevõrra edasi."

Oja sõnul tähendab see ennekõike seda, et Tallinna Linnateater tegutseb kas pool või isegi terve hooaega kavandatust kauem Salme kultuurikeskuses.

Kui viimase prognoosi kohaselt pidanuks kogu Tallinna Linnateatri kompleks pidanuks maksma 36,9 miljonit eurot, siis nüüd on Oja sõnul üsna kindel, et tööde lõplik hind üle 40 miljoni euro. "Nende aastate jooksul on olnud põhjust ja vajadust teha arvestatavaid korrektuure, sest kui te kujutate ette, et vanalinnas kaevata üheksa meetri sügavusele, siis see, mis sealt välja tuleb, on väärtus omaette."

"Kallinenud on hoone enda ehitustegevus, aga sellist teatrikompleksi ehitades on oluline aru saada, et kui see hoone on valmis, siis teater ei ole veel valmis, sest teater tähendab lisaks hoonele ja saalile väga spetsiifilist, isegi kõrgtehnoloogilist lava-, video-, heli- ja valgustehnikat," mainis ta ja lisas, et ka tehnika osas ei ole nende prognoosid paika pidanud.

Oja sõnul ei ole kadunud ka lootus, et riik tuleks Tallinna Linnateatri renoveerimisel linnale appi. "Praegu on olemas teadmine, et 2024. aasta eelarves riik meile appi ei tule, aga seda viga on võimalik parandada 2025. aasta eelarves."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: