Värske Rõhk kuulutas välja viienda noorte kriitikute konkursi

Värske Rõhu kriitikakonkurss
Värske Rõhu kriitikakonkurss Autor/allikas: Pressimaterjalid

Noore kirjanduse ajakiri Värske Rõhk kuulutas viiendat korda välja noorte kriitikute konkursi, kuhu oodatakse arvustusi 2022. või 2023. aastal eesti keeles ilmunud luule-, proosa- või draamateostele ja esseistikale.

Teksti pikkus on 6000–10 000 tähemärki (tühikutega). Parimad arvustused kuulutatakse välja novembri alguses ja auhinnatud tekstid avaldatakse ka Värskes Rõhus. Konkursi auhinnafond on 1000 eurot, millele lisandub ajakirja aastatellimus ja üllatusauhinnad. Osaleda võib ka mitme arvustusega.

Kriitikakonkursil oodatakse osalema kuni 30-aastasteid autoriteid, kes soovivad siseneda kirjandusväljale ning osaleda kirjutamis-, toimetamis- ja avaldamisprotsessis. Oodatakse töid ka autoritelt, kes on juba mõnes teises kirjandusžanris kätt proovinud ning soovivad katsetada midagi uut. Iga konkursitöö saab žüriilt põhjalikku tagasisidet.

Raamatuvaliku lihtsustamiseks koostas Värske Rõhk soovitusliku valiknimekirja 2023. aastal ilmunud luule-, proosa- ja draamateostest ning esseistikast.

Arvustused palutakse saata 31. oktoobriks ajakirja peatoimetajale Hanna Linda Korbile.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: