Rene Köster ja kümme noort toovad lavale koostöölavastuse "Transcendentia"

Sõltumatu Tantsu Laval esietendub Rene Kösteri ja kümne noore koostöölavastus „Transcendentia“
Sõltumatu Tantsu Laval esietendub Rene Kösteri ja kümne noore koostöölavastus „Transcendentia“ Autor/allikas: Kris Moor

17. oktoobril esietendub tantsu- ja etenduskunstniku Rene Kösteri ja kümne noore koostöös loodud lavastus "Transcendentia", mis teeb etendajate isiklike lugude kaudu kummarduse kväärkultuurile ja annab hääle neile, keda pole kuulda olnud.

Lavastus räägib noorte maailmalõpu tunnetusest, mis viitab nii ärevale ajale, milles hetkel elame, kui ka tõsiasjale, et nooremas eas võib nii mõnigi elujuhtum tunduda justkui maailma lõpp.

""Transcendentia" teeb lavastaja Rene Kösteri sõnul ainulaadseks julgus ja siirus, mida noored on valmis publikuga jagama. "Nad tahavad näidata hapraid momente oma elust. Võib öelda, et etendajate lood, mille oleme terviklikuks lavastuseks sidunud, avavad rohkem ka nende mõttemaailma, kellest vahepeal täiskasvanu või eakaaslasena mööda vaatame," kommenteeris ta.

"Transcendentia" on valminud koostöös Darja Sorgina, Freddy Sillmanni, Gerda Vunši, Kaisa Linni, Rasmus Suurpere, Rene Sete Rajuse, River Mooni, Saimi Hokkaneni, Sofia Martila ja Victoria Roosiga, kes jutustavad oma isikliku loo ja transformeerumise kväärkultuurile omaste elementide kaudu.

Noored valiti lavastusse Loov Euroopa projekti "Performance Art for the Next Generation" (PANG) tegevuste kaudu. Neid on lavastusprotsessi vältel juhendanud Rene Köster (lavastaja, helikunstnik), Üüve-Lydia Toompere (koreograaf), Niina-Anneli Kaarnamo (lavakunstnik), Mihail Makoshin (valguskunstnik), Liisa-Chrislin Saleh, Kristiine Kaljurand ja Morgan Kinna (grimmi- ja kostüümikunstnikud), Oliver Kaljuste (videokunstnik).

PANG on koostöö nelja riigi organisatsiooni – Eesti tantsukunsti etendus- ja arenduskeskuse Sõltumatu Tantsu Lava, Itaalia teatrimaja Artisti Drama Teatro, Portugali kultuuriühenduse Glocalmusicu ning Sloveenia noorte kultuurikeskuse Pionirski Domi – vahel. Projekti eesmärk on kaasata noori varasemast rohkem kultuuriloomesse ja kultuurist osa võtma.

"Transcendentia" esietendub 17. oktoobril kell 19 Sõltumatu Tantsu Laval.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: