X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Sirbi laureaadid 2023: Grigorjeva, Laanisto ja Varres

Sveta Grigorjeva
Sveta Grigorjeva Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Iga aasta alguses tunnustab Sirp oma lõppenud tööaasta parimaid autoreid. Sadade 2023. aasta jooksul lehele kirjutanud kaastööliste hulgast valis Sirbi toimetus välja kolm laureaati, kelleks on: Sveta Grigorjeva, Lauri Laanisto ja Ardo Ran Varres.

Koreograaf, tantsija, luuletaja ja publitsist Sveta Grigorjeva avaldas Sirbis rea programmilisi kaastöid: "Kuidas portreteerida naist?", "Emadus kui revolutsiooniline praktika", "Holokausti-maailmast hoolimise-maailma", "Rohkem võimestavaid naisi ja mitte meestest halle kardinale!".

Bioloogi ja tõlkija Lauri Laanisto Sirbis ilmuv sari "Ääremärkusi teaduse vahelt" on nagu mõnus lonkimine läbi teaduse, kultuuri ja ajaloo labürintide, kus iial ei või teada, kuhu viib järgmine mõttekäänak või milline on järgmine assotsiatsioon, mis omakorda edasi viib.  

Muusika-, teatri- ja filmipõllul tegutsev Ardo Ran Varres äratas Sirbis 2023. aastal tähelepanu artiklitega, kus käsitles sõna "helikunst" problemaatikat ja millest käivitus erialaringkondades laiaulatuslik edasiviiv mõttevahetus.

Toimetaja: Neit-Eerik Nestor

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: