X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Kellerteatris algasid kahe uue põneviku proovid

Näidendi
Näidendi "Misery" esimene lugemine Autor/allikas: Vahur Keller

Kellerteatris algasid kahe uue põneviku – Stephen Kingi ja William Goldmani trilleri "Misery" ning Vahur Kelleri müsteeriumi "Paksu Margareeta saladused" proovid.

1. märtsil tähistab Kellerteater Püssirohuaida saalis oma 5. sünnipäeva Stephen Kingi "Misery" esietendusega. Lavastuses astuvad esimest korda põnevusteatri lavale näitlejad Liina Vahtrik ja Veikko Täär. William Goldmani adaptisooni Kingi romaanist tõlgib ja lavastab Andres Roosileht, kujunduse loob Marge Martin, ja valguskunstnik on Rene Topolev. Kolmanda näitlejana teeb põnevikus kaasa ka lavastaja Andres Roosileht ise.

Uus triller saab alguse peale rasket avariid, kui meditsiiniõde Annie Wilkes päästab oma iidoli – kuulsa kirjaniku Paul Sheldoni – elu. Imetlusest võib aga kergesti saada viha ja pääsemine osutuda hoopis surmalõksuks. 

"Inspiratsioon ja loomepalang imelised asjad. Iga töö juures. Aga kuidas tegutseda, kui tollel palangul on ihu ja hing, usk sinu loomingusse suurem kui sul endal ja ületamatu tahtmine end sellesse loomingusse mässida. Kuidas luua siis, kui Pegasus naeratab kihvade välkudes ning hoiab rihma otsas lõrisevaid deemoneid?" ütles lavastaja Andres Roosileht.

Stephen King sai "Misery" kirjutamiseks inspiratsiooni Evelyn Waugh lühijutust, mis räägib mehest, keda Lõuna-Ameerika suguvõsapealik vangis hoiab. Pealik armastab Charles Dickensi lugusid ja sunnib meest neid endale ette lugema. Kingi hakkas huvitama, mis siis juhtuks, kui vangis hoitaks Dickensit ennast? Looming on puur, millesse looja vabatahtlikult astub. Paul Sheldon võrdleb end kauni Šeherezadega "Tuhande ja ühe öö" raamjutustusest, kus selleks et oma hukkamist edasi lükata, peab naine jutustama sultanile igal ööl uue loo.

Müsteerium "Paksu Margareeta saladused"  esietendub 20. veebruaril Paksu Margareeta muuseumis. Lavastuses mängivad Liis Haab, Riho Rosberg ja Hans Kristian Õis, kunstnik on Liina Tepand ja autor ning lavastaja Vahur Keller.

Toimetaja: Neit-Eerik Nestor

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: