Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu Üliõpilasteatris esietendub Voltaire'i „Candide ehk Optimism“

"Candid" Autor/allikas: Kudrun Vungi

Kolmapäeval, 19. märtsil esietendub Genialistide Klubis Tartu Üliõpilasteatri lavastus Voltaire'i "Candide ehk optimism"

Kuula Klassikaraadio Deltast, mida etendusest räägivad lavastaja Enor Niinemägi ja näitleja Kauri Kaljuste.

Tartu Üliõpilasteatris esietendub 19. märtsil lavastus, mis põhineb Voltaire’i kesksel tekstil „Candide ehk Optimism“.

Vaata lavastuse kohta veel

Teater: Tartu Üliõpilasteater
Autor: Voltaire'i
Lavastaja: Enor Niinemägi
Esietendus 19. märtsil 2014 Genialistide Klubis

Kunstnik: Kudrun Vungi
Valgus: Jari Matsi
Näitlejad: Kauri Kaljuste, Anneli Ojaste, Kristin Uusna, Deivi Tuppits, Kätlin Armei, Tess Pauskar, Elli Maria Mäesalu, Mari Anton, Merilin Jürjo, Anzela Tjuljukova ja Annes Aus.


Mis siis kui ühel päeval saatuslikud ilusad silmad ja vägevad jalahoobid tagumikku sunnivad meid lahkuma koduhoovist ja paiskavad silmitsi elukooliga; kui tabame end küsimast, kes vastutab selle maailmaruumi hullumaja eest; kui kangelased osutuvad mõrtsukateks, valitsejad võlglasteks ja mungad varasteks; kui vaieldamatuks staatuse märgiks tehakse edev ja keerukas nimi. Kas õnn peitub rahas, kunstides või võimus? Kas unistuste täitumine on see, mida me tegelikult tahame? Kes on lõppeks targemad, kas filosoofid, professorid, valitsejad või narrid? Selliste ja teiste inimlike küsimustega seisab silmitsi meie loo kangelane, prantsuskeelselt Candide’iks (lihtsameelseks) kutsutu.
Voltaire on Eesti teatrilavadel olnud suhteliselt harv tegelane – ehk seetõttu, et tema parimad teosed pole kirjutatud näidendina. Seekord on eesti publikul võimalik tutvuda autori peateosega, mis omal ajal oli euroopalikus teadvuses pöördelise tähtsusega. Kuigi aeg on muutunud, siis kas sellega ka inimloomus või on meil ka tänapäeval põhjust äratundmisrõõmust/valust naerda ja nutta?

Etendus on 2 vaatuseline ja kestab ca 2 h. NB! Etendus pole soovitatav alla keskkooliealistele.

Piletid piletilevist ning tund enne algust kohapealt. Sooduspilet (õpilased, tudengid, pensionärid) 5 eurot, täispilet 7 eurot. (Üle 10-liikmelistele gruppidele soodustus.)

 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: