Von Krahlis kõlas Jakob Juhkami uudisteos koostöös videokunstnikuga ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

26. augustil oli Von Krahli laval vaid üheks ainsaks korraks Plektrum Festavali programmile ja teemale loodud Jakob Juhkami uudisteos ja koostööprojekt videokunstnik Emer Värgiga, mis baseerus ideel ja tähelepanekul, et Rein Marani loodus-dokumentaalfilmides on läbivaks jooneks rõhutada looduse headust.

"See on hästi ebatavaline minu jaoks," ütles Juhkam keskkonna ja viisi kohta, kus muusikat esitati.

"Kuna Marani filmid on põhimõtteliselt rahvalikud, siis ka minu jaoks oli loogiline samm liikuda folgi poole," seletas muusik ja helilooja Jakob Juhkam laval olevate muusikute koosseisu valikut. "Muusikas oli ka lähtekohaks, et ma ei hakkaks peale suruma väga tiheda kompositsiooniga, et ma ei hakkaks väga kirjut materjali pakkuma." Juhkam lisas, et üks asi oli küll folk ja Marani filmides olev folk, aga teine suund, kuhu poole ta konkreetsemalt vaatas, oli Philip Glassi "Koyaanisqatsi".

Juhkami sõnul ei olnud kontserdi mõte headuse rõhutamine või newage'ilik inimeste õpetamine. "Ei olegi nii võrd oluline rõhutada kohutavat headust ja suurt tõde, vaid ma arvan, et see on lihtsakt inimlik, samamoodi Glassi ja Reichi muuska puhul - ei taheta teha kõike jube positiivselt või negatiivselt, vaid leida balanssi," seletas ta.

“6 tähte – fookuses Rein Maran” kontserdi laval oli muusikute koosseis Jakob Juhkam, Maarja Soomre, Maarja Nuut, Arno Tamm, Tanel Kadalipp, Tõnu Tubli ning Rein Marani dokumentaalfilmide remiksi ekraanidel juhtis videokunstnik Emer Värk.

Toimetaja: Tiiu LaksHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: