Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kirjastus ;paranoia annab välja Cubus Larviku plaadi

Cubus Larvik
Cubus Larvik Autor/allikas: Cubus Larvik

Eesti ja muu maailma eksperimentaalkirjandust välja andev ja levitav kirjastus ;paranoia, kes on kaheksa tegutsemiskuu jooksul andnud välja 11 raamatut ja muud trükist, esitleb nüüd esimest albumit.

Cubus Larviku nime all tegutsevad elektroonilise muusika loojad Karl Saks ja Hendrik Kaljujärv. "Memoriali" esitluskontsert toimub 3. oktoobril Tallinnas Kinos Sõprus ja 4. oktoobril Tartus Y-galerii TÜ kabelisaalis. Sõpruses esinevad ka rin la ja Ratkiller (kuula artiste nimede alt), Tartus toimub lisaks rin la kontsert ning ;paranoia performance Monsieur Valdemar Experience.

Cubus Larviku üheteistkümnest narratiivsest ja abstraktsest elektroonilisest heliloost koosnev täispikk album „Memorial“ tähistab Saksi ja Kaljujärve jaoks ühe olulise perioodi lõppu ja uue, kurvema algust. Kuula albumit siit.

Vaata Sõpruse esitluse kohta lähemalt.

Plaadikaas:

Kirjastuse ;paranoia nimi tuleb soome-ugri sõnadest „para“ (ülim) ja „noid“ (šamaan, stalker, varitseja). Nime puhul tekkiv tähendusnihe on iseloomulik kirjastuse agendale, mille fookus on innovatsioon: eksperimentaalne ja mitteloominguline kirjandus, bibliomorfid, mitmikud ja tekstipõhine kunst.

Oma lugejatele pakutakse tegijate sõnul hoolikalt valitud tekstuaalseid operatsioone, nagu: kõige psühhootilisemad transborder dataflow'd, pöördumatult immanentsi ületavad deterritorialisatsioonid, metatähenduste breakbeat ning hallutsineerivad psühhogeograafiad - statistiliselt kõige ebanormaalsemaid tekste kaasaja kirjastusturul.

Kirjastuse ;paranoia eesmärk on vastutustundlik tegevus, tarbija rahulolu ja reaalsuse hävitamine.

Vaata rin la esinemist:

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: