Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viljandi pärimusmuusika festival kuulutab vabadust ja otsib tunnuskujundust  

XXIII Viljandi pärimusmuusika festival avalikustas järgmise festivali teema ja kuulutas välja konkursi tunnuskujunduse leidmiseks.

23.-26. juulini 2015 toimuva XXII Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks sai VABADUS.

Ka seekordne festivali teema on inspireeritud hetkeolukorrast pärimusmuusikas ja maailmas toimuvast üldisemalt. Teatavasti on pärimusmuusikute hulgas toimumas põvkondade vahetus. Kui pärimusmuusika festival 22 aastat tagasi alustas, tuli ehe pärimusmuusika suuresti arhiivilintide abil taasluua.

Aset leidis nn folk revival, ehk pärimusmuusikarevolutsioon ja paljud inimesed hakkasid esivanemate pärandi vastu rohkem huvi tundma ning pärimusmuslik muusika muutus noortele oluliseks eneseväljendusvormiks.

Hetkel on toimumas uus revolutsioon, sest küpseks on saanud järgmine põlvkond muusikuid. Nad on oma oskused saanud juba varases nooruses ning seetõttu on pärimusmuusika nende jaoks nii loomulik eneseväljendusviis, et pärmuslike pillide ja stiilitunnetusega loodud omalooming on asjade loomulik käik ja loogiline areng.

Lisaks sellele aspektile tahetakse järgmise festivaliga teadvustada ka  vabaduse erinevaid tahke ja näidata, mis peitub selle ilusa kuid mitmetähendusliku sõna taga. Korraldajad nendivad, et vabadus pole iseenesestmõistetav ja võib hetkega kaduda ning et vabadus vastutus eksisteerivad vaid koos. Seda kõike soovitaksegi inimestele meelde tuletada ja esitada küsimus, et kas maailmas, kus elame on vabadus üldse võimalik ja kuidas seda kasutada nii, et kõik sellest ühtemoodi rõõmu tunda saaksid?

Koos festivali teema teavitamisega kuulutab Eesti Pärimusmuusika Keskus välja  ka stipendiumikonkursi, loomaks 2015. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalile sobivat tunnuskujundust. Konkurss kestab 15. detsembrini ja selle tingimustega saab tutvudawww.folk.ee/festival kodulehel.

Samuti algas demovoor eesti artistidele, kes soovivad kandideerida 2015. aasta pärimusmuusika festivalile esinema. Tingimused demovoorust osa võtta soovijatele on samuti leitavad festivali kodulehelt.

Rohkem infot festivaliteema kohta: http://www.folk.ee/festival

Tunnuskujunduse konkursi statuut: http://www.folk.ee/festival/tunnuskujundus

Demovooru tingimused: http://www.folk.ee/festival/demovoor-2015 

Toimetaja: Tõnu Pedaru

Allikas: Eesti Pärimusmuusika Keskus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: