Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ullo Toomi rahvatantsu-stipendiumi pälvis Linda Pihu

Ullo Toomi nimelise rahvatantsu-stipendiumi pälvis sel aastal Linda Pihu, kes on juba aastakümneid juhendanud laste,- noorte,- ja täiskasvanute rahvatantsu- ja võimlemis-rühmi.

Linda Pihu on olnud mitmeid kordi laste-rühmade üldjuht noorte-pidudel, liigi-juht üldtantsupidudel ja olnud lektoriks Rahvakultuuri Keskuse korraldatud kursustel ja seminaridel. Ullo Toomi stipendium on kõrgeim rahvatantsu-liikumise preemia, millega hoitakse au sees tantsutaadi Ullo Toomi pärandit. Laureaat Linda Pihu peab enda suurimaks saavutuseks tantsuõpet Jüri Gümnaasiumis.

"Peab südamega asja tegema - lapsed tunnevad kohe ära, kui on midagi võltsi." ütleb Pihu. Lisaks toob ta välja, et tema saavutus ka on see, et Jüri gümnaasiumis on tantsuõpetus esimest viienda klassini kohustuslik, mis annab lastele liikumisvabaduse ja rõõmu. "Nad tulevad alati sinna tundi rõõmuga ja kui minnakse veel tunnist ära ning öeldakse: "Aitäh õpetaja tunni eest!" - mis siis saab veel parem olla?" leiab Linda Pihu rõõmuga.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: