Ilmus esimene eestikeelne ajaloo üldkäsitlus pärast II maailmasõda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kaante vahele on jõudnud koguteose "Maailma ajalugu" esimene osa. Teise maailmasõja järel on see esimene eesti keeles kirjutatud ajaloo üldkäsitlus.

Teos käsitleb ajajärku inimkonna ajaloo algusest kuni vanaaja lõpuni ning selle autorid on Tartu Ülikooli uusaja professor Mait Kõiv ja laboratoorse arheoloogia professor Aivar Kriiska

"Me ei üritanudki seal süüvida üksikutesse probleemidesse, sest on ju ka erinevaid vaatekohti, mida annaks näidata, vaid anda ülevaade. Mõnes mõttes traditsiooniline ülevaade riikide, tsivilisatsioonide ja ka valitsejate tulekust üksteise järgi. Esitades poliitilise ajaloo, riikluse ajaloo, ühiskondliku korralduse ajaloo ja näidates nende omavahelist seost, selle tervikpilti ajaloost, see oli meie eesmärk," selgitas autor Mait Kõiv "Aktuaalsele Kaamerale" antud intervjuus.

Autorid näevad oma lugejatena nii laiemat ajaloohuvilist lugejaskonda kui ka ülikoolide baaskursuste üliõpilasi.

"Mina tegelen vana Lähis-Ida ja Mesopotaamiaga ja kui ma seda olen nüüd lugenud mitu korda ja kindlasti, kui ta on trükist tulnud, ka loen, siis ma olen sellega väga rahule jäänud, sest ta võtab väga hästi kokku. Inimene, kes on selle kohta lugenud, võib oma teadmisi täiendada ja üliõpilased või ka viimaste klasside gümnaasiumiõpilased saavad sellest hea ülevaate," iseloomustas raamatut assürioloog Vladimir Sazonov. "See on piisavalt kokkuvõtlik informatsioon, seal on piisavalt illustratsioone, piisavalt seletatud. Selles mõttes on nagu piisavas tasakaalus."

Koguteost "Maailma ajalugu" annab välja kirjastus Koolibri. Järgmine osa ilmub 2016. aastal ning käsitleb perioodi keskajast vara-uusajani.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: