Venemaa ajakiri Oktjabr avaldas suure valiku tänapäeva Eesti kirjandusest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Oktjabr Autor/allikas: Pressimaterjalid

Venemaa kirjandusportaal avaldas tasuta lugemiseks Moskva kirjandusajakirja Oktjabr Baltimaade kirjanduse erinumbri, milles on eriti põhjalikult esindatud kaasaegne eesti kirjandus.

See on tõenäoliselt esimene katse nii-öelda "paksude kirjandusajakirjade" ajaloos esitleda Baltimaade kirjandust ühes köites. Toimetus andis projektile nime "Kirjanduse rand: Läti, Leedu, Eesti uus kirjasõna“.

"Te hoiate käes ainulaadset antoloogiat, mis ühendab kirjanikke, kunstnikke, tõlkijaid, kes aktiivselt mõjutavad kirjandusliku protsessi Baltimaades ja Venemaal“, seisab toimetuse eessõnas.

Samas tekstis on loetletud ajakirja kaasabilised riikide kaupa: Sergei Timofejev ja Aleksandr Zapol Lätist, Taissija Kovrigina Leedust ning Igor Kotjuh Eestist.

Eriti põhjalikult on ajakirjas esitletud Eesti osa, milles on kokku 33 publikatsiooni. Autoriteks erinevate põlvkondade ja voolude kirjanikud ja luuletajad - näiteks Andrus Kivirähk, Mehis Heinsaar, Maarja Kangro, Kätlin Kaldmaa, Andrei Hvostov, Sveta Grigorjeva, Juhan Viiding jt.

Samuti on ajakirjas avaldatud Eesti venekeelsete autorite tekstid: Jelena Skulskaja, Boriss Baljasnõi, Nikolai Karajev, P.I.Filimonov jt. Ajakirja avavad Jaan Kaplinski uued venekeelsed luuletused.

Ajakiri avaldadas sellise hulga eesti autorite publikatsioone, kuna mitu kirjanikku kirjutasid tellimuse peale peopesa-suuruseid novelle, mis on olnud Oktjabri viimaste aastate projektides. Eesti autorite loomingut illustreeris kunstnik Kirke Kangro.

12. oktoobril ajakirja Oktjabr peatoimetaja Irina Barmetova esitles väljaande trükiversiooni üritusel Eesti saatkonnas Moskvas. Ajakirja püsiautorid lugesid oma Eesti kolleegide teoseid.

Oktjabr on Venemaa üks vanimaid kirjandusajakirju. Esimene number ilmus 1924. aasta kevadel.

Väljaannet on võimalik lugeda SIIT.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: