Põhja Konn avaldab luulesingli "Selle ilma igav kainus"

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Põhja Konn Autor/allikas: Evert Palmets / FB

Singel "Selle ilma igav kainus" avaldatakse Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna ja Prima Vista festivali koostööprojekti "Luulest lauludeks" raames.

Järgmine aasta täitub Betti Alveri luulekogu "Tähetund" ilmumisest 50 aastat. Sellest tõugatuna on Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond koostöös Prima Vistaga alustanud projekti "Luulest lauludeks", mille tulemusena viisistab rock-bänd Põhja Konn kaheksa luuletust kogumikust "Tähetund". Salvestuste põhjal ilmub samanimeline album järgmiseks Prima Vista festivaliks.

Viisistatavad poeesid ("Tähetund", "Pigilind", "Hulkuv laev", "Selle ilma igav kainus", "Suurest haardest", "Mitte viirastus, meeltepett", "Hääled" ja "Külm puhang lõõtsub") on valinud välja kirjandusteadlane Mart Velsker, kes kirjutas augustikuus albumile saatesõna.  

Otsuse avaldada esimese singlina Alveri noorusaega kuuluva teksti "Selle ilma igav kainus" langetas lugude viisistaja Valter Soosalu: "Ma ei oskagi seda nii sõna-sõnalt kirjeldada, miks see luuletus just kõige rohkem ideid peas käivitas. Aga midagi selles tekstis oli, mis ei sundinud punnitama. Ehk viivadki sõnatuks tegevalt head värsid üsna orgaaniliselt helideni, küsimata sealjuures põhjuste järele."

Toetudes singli "Selle ilma igav kainus" esimesele kuulmiskogemusele  ja projekti kaasteelise kommentaarile, lisas poeesid valinud Mart Velsker: "Lauluks on tehtud Alveri luuletus, kus kiindutakse kirglikult "kõigesse, mis väär ja ohtlik", kus kergus võidab raskuse, kus pakutakse kiskjatele kuninglikku toitu ning kus lennatakse "surmast mööda". Tundub täitsa loomulik, et sellised tekstid käivitavad inimeste peades midagi, kas hirmutavad või haaravad kaasa. Põhja Konn on hirmust üle ja liigub koos Alveriga."

Põhja Konna koosseisu kuuluvad laulja Valter Soosalu, basskitarrist Siim Avango, kitarristid Jürgen ja Kristen Kütner ning trummar Ott Adamson. 

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: