Kultuuriportaal soovitab: "Llewyn Davise ballaad" ETV2-s

"Llewyn Davise ballaad" ("Inside Llewyn Davis") Autor/allikas: outnow.ch

13. juunil jõuab ETV2 ekraanile kahele Oscarile nomineeritud vendade Coenite film "Llewyn Davise ballaad" ("Inside Llewyn Davis"), milles astuvad ülesse Oscar Isaac, Justin Timberlake ja Carey Mulligan.

1961. aasta New Yorgis üritab muusik Llewyn Davis oma soolokarjäärile hoogu sisse saada. Paraku edu hoopis kaugeneb temast ja kõik näib pöörduvat Llewyni vastu. Üksiku muusiku kannatustel ei paista lõppu tulevatki. Neli Oscarit võitnud režissöörid Joel ja Ethan Coen on oma tuntuse auga välja teeninud. Vähesed lavastajad on säilitanud loomingulise sõltumatuse, öeldes jätkuvalt olulist inimese ja meie aja kohta, nautides samas ka populaarsust peavoolu kinos.

"Llewyn Davise ballaad" ("Inside Llewyn Davis") on vendadele Coenitele omaselt mitmekihiline. See algab nagu eneseotsingu ja teostuse lugu, kasvades aga aegamööda nukker-naljakaks müsteeriumiks, mida võib vaadata kui muusikali või ka omamoodi road-movie't. Eelkõige on see aga ühe mehe kannatuse lugu, mida võib mõista ka lunastuse otsinguna. Grand prix Cannes'is, kaks Oscari ja kolm Kuldgloobuse nominatsiooni annavad märki teose kaalukusest.

"Llewyn Davise ballaad" jõuab ETV2 ekraanile 13. juunil kell 22:00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: