Kultuuriportaal soovitab: "Tundmatu tüdruk" ETV2-s

"Tundmatu tüdruk" ("La fille inconnue")

4. juulil on ETV2 ekraanil vendade Dardenne'ide 2016. aasta linateos "Tundmatu tüdruk" ("La fille inconnue").

Dr Jenny Davin ei ava uksekella peale oma kliiniku ust, sest tööpäev on läbi. Sellest näiliselt tühisest sündmusest saab alguse tõsine draama. Järgmisel hommikul leitakse teisel poolt tänavat noore mustanahalise tüdruku surnukeha. Jenny, kes tunneb end süüdi, hakkab uurima tüdruku surma, hoolimata sellest, et võib enda elu ohtu seada.

Vennad Luc ja Jean-Pierre Dardenne on ühed Belgia filmikunsti suurematest mõtlejatest ning kunstnikest. Luc on filosoofiharidusega, Jean-Pierre aga õppinud draamat. Pärast dokumentaalžanris katsetamist jõudsid nad 1990ndate lõpus oma iseloomuliku filmikäekirjani, nappide väljendusvahenditega vaheda realismini, ja on autorifilmi tipus tänaseni.

Cannes'is Kuldsele Palmioksale kandideerinud "Tundmatu tüdruk" jätkab vendadele omast filmilaadi, ent on nende varasemast loomingust ka veidi erinev. Film jõuab otsapidi ka krimižanrisse, isikliku süü temaatika tõuseb siin sotsiaalkriitikast olulisemakski.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: