Koolon. Katrin Maimik: ma ei tea, kas peaksin iialgi vastu kolm kuud kestvaid proove ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Hooaja kuuendas "Koolonis" käis külas filmirežissöör ja kultuurikorraldaja Katrin Maimik, kes rääkis nii enda teatriharidusest, filmiprojektidest kui ka turundustööst.

"Filmi- ja teatrimaailm üksteisest ikkagi väga ei erine, aga eks see sõltub sellest, millise koosluse sa omale valid - kõik filmid, mis me oleme seni teinud, siis nii võttegrupi kui näitlejatega ei ole olnud suuri probleeme," toob Katrin Maimik välja, et kuigi ta on õppinud teatriteadust, siis ta ei ole kunagi tundnud, et ta tahaks otseselt teatrilavastajana töötada. "Ma ei tea, kas ma peaksin iialgi vastu kolm kuud kestvaid proove."

Maimik leiab, et kuigi teatris etenduse loomise protsessis oled 24 tundi totaalselt asjas sees, siis filmide puhul ei ole suurt erinevust. "Hetkest, kui sa saad teada, et sul on võimalus filmi teha, siis hakkad sellega tööle. Võib-olla sa ei saagi nii hästi aru, et tegeled sellega mõtetes kogu aeg."

"Ma olen kindlasti päris hea mitme asjaga tegelemises, aga ma hea meelega ei teeks seda - ma olen aru saanud, et palju parem oleks tegeleda ühe asjaga," ütleb Maimik enda mitmekülgse igapäevatöö kohta. "Sedavõrd raskem on mõnikord loomingulise töö puhul see, et sa pead selle puhul end täielikult välja lülitama ja keskenduma ainult ühele asjale."

Samuti tutvustas ta ka enda turundusepoole tööd. "See on tegelikult töö, mida ei taheta väga palju teha, sest see võtab sinult ikka kogu aja ära. Kuna neid asju on väga palju, siis ma pean viimasel ajal väga tugevalt kaaluma, mida ma jõuan teha."

Küsimused: Erni Kask (nu.unioon)
Kaamera, montaaž: Siim Lõvi (ERR)
Täname: Kristel Eplik, kohvik Sinilind

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: