Järelvaatamine: "TÜHI saal 2" sidus kolmapäeval kirjanduse ja teatri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kolmapäeval toimus Tallinna Kirjanike Maja musta laega saalis järjekorras teine "TÜHI saal", mis kuulub Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi (TÜHI) kirjanduslike kolmapäevade sarja. Kultuuriportaal kandis sündmuse üle ning nüüd on üritus siit ka järelvaadtav.

"TÜHI saal 2" ühe korraldaja, TÜHI eesti kirjanduse professori Piret Viirese sõnul on nüüdne sündmus küll temaatiline järg esimesele – ka sel kirjandusõhtul tegeletakse tühjuse teemaga – ent seda tehakse teistsuguses vormis. "9. detsembri üritus pole klassikaline ja minimalistlik, vaid teatraalsem, suurejoonelisem ja lavastuslikum," ütles Viires.

Saali täitsid seekord tühjuse-teemaliste tekstidega Mariliin Vassenin, Johanna-Mai Vihalem, Igor Kotjuh, Urve Eslas ja Wimberg.

Ühtlasi toimus Jan Kausi seni avaldamata novelli "Tühi saal" esiettekanne, mille on dramatiseerinud ning lavastanud Jaanika Juhanson ning kus tegid näitlejatena kaasa kõik teised üritusel esinejad.

"TÜHI saal" on Kirjanike Maja kirjanduslike kolmapäevade raames toimuv sari, mida korraldab Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituut koostöös Kirjanike Liiduga. Sarjas astuvad lavale TÜHIga seotud luuletajad ja teised loomeinimesed.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: