Maarja Vaino: tänapäevaks on kunstnike visuaalne keel muutunud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Scanpix/Postimees/Mihkel Maripuu

"Terevisioonis" rääkis Tammsaare Muuseumi juhataja Maarja Vaino konkursist, mille raames otsitakse uusi illustratsioone Anton Hansen Tammsaare "Tõde ja Õigus" esimesele raamatule.

"Kui hakata vaatama, siis tõepoolest, 1969. aastal on tehtud need Herald Eelma illustratsioonid, mis on ilmselt kõige tuntumad," tõdes Maarja Vaino "Terevisioonis", et kõige tuntumate "Tõe ja Õiguse" illustratsioonide valmimisest on nüüdseks pea 50 aastat juba möödas. "Ma võin eksida, aga ma arvan, et kokku on olnud 4-5 kunstniku, kes on illustreerinud "Tõde ja Õigust"." Samas ta kinnitas, et praegused illustratsioonid ei ole absoluutselt halvad, lihtsalt tänaseks on visuaalne keel muutunud ning seepärast võiksidki tänapäevased kunstnikud neid tuntud tegelasi uuesti kujutada.

"Ennekõike sooviksime just karaktereid näha - meil oli mõned aastad tagasi ka tore projekt "Euroopa kirjanduslikud karakterid", kus tuli päris hästi välja see, kui oluline on karakteritundmine," ütles Vaino, et kindlasti võib asetada karaktereid mingisse õhustikku.

Valmis illustratsioonid tuleks saata Tammsaare Muuseumisse aadressile Koidula 12A, samuti võib saata ka digitaalsel kujul. Osavõtt on Maarja Vaino sõnul kõigile lubatud.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: