Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaarel Kuurmaa ja Manfred Vainokivi soovitavad DocPointi filme

Foto: ERR

Täna algab Tallinna Dokumentaalfilmide Festival DocPointi ja hommikul olid "Terevisioonis" külas DocPoint korraldaja Kaarel Kuurmaa ja filmirežissöör Manfred Vainokivi, kes rääkisid neljast DocPointil linastuvast filmist.

"Bolshoi Babylon" režissöör Nick Read

"Film on Moskva teatri intriigidest. Ballett on tohutult kõrgel tasemel, väga lihvitud ja väga peen kunst ja kui seal hakkavad tulema eksimused, siis need näevad välja košmaarsed. Kõrgel tasemel mäng, intriigid. Kes siis ei tahaks pudrukausi juurde pääseda? Ja kõik see seal kajastub."

"Punane varietee" režissöör Manfred Vainokivi

"Meil siin omal on samad mängud, natuke väiksemal tasemel. Tegelikult võib neid mõlemaid filme vaadata ja on huvitav võrrelda. Nii palju on igasugust meelelahutus ümberringi, et väga raske on välja paista ja varietee kindlasti on oma sellise tähtsuse kaotanud või oma ligitõmbe. Aga põhimõtteliselt on ta olemas ja minu arust on sama heal tasemel nagu ta vanasti oli. Mind ennast huvitas, et mis on sellest asjast saanud. See on huvitav maailm," rääkis Vainokivi.

"Võidetud maa" režissöör Christopher Pryor

"See film viib Uus-Meremaale ja oli minu jaoks üks möödunud aasta üllatavamaid filme. See, kuidas nad suhestuvad maaga, kuidas nad oma põllumaast hoolivad. See on väga tugev antropoloogiline film."

"Kujutle, et homme ärgates on kõik muusika kadunud" režissöör Stefan Schwietert

"See on üks geniaalsemaid filme, mis tehtud. Selle pealkirja on välja mõelnud KLFi liider Bill Drummond. Ta võitleb selle vastu, et muusikat on nii palju igal pool, et inimestel ei ole enam vaikust, neil ei ole enam võimalust nautida muusikat ja nad ei oska seda ise luua. Ta on täiesti kategooriliselt vastu igasugustele allalaaditavatele muusikaedastusviisidele."

DocPoint 2016 kestab 27. kuni 31. jaanuarini.

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: