Vabale Lavale jõuab ratastoolireiv ja techno-tantsulavastus ({{commentsTotal}})

{{1458655955000 | amCalendar}}
Foto: In Between Time

Austria koreograaf Doris Uhlich, kes on eestlastele tuttav sügisel esietendunud Vaba Lava kuraatoriprogrammi kuulunud menuka tantsulavastusega "alastusest enam", on Eestis tagasi. Märtsis jõuab Vabale Lavale koreograafide Doris Uhlichi ning Michael Turinsky verivärske tantsulavastus "Ravemachine".

Lavastuse autori Doris Uhlichi sõnul on tema lavastused empaatilised. "Seda tükki vaadates ja seda jõudu või helikvaliteeti kogedes ja nähes, kuidas me Michaeliga omavahel energiat vahetame, seda ka ruumiga jagame ning omavahel läbi selle heli suhtleme, siis ma usun, et ka publikul tekib tahtmine tantsida. Laupäeval on võimalik seda meie reivipeol teha," ütles Uhlich "Aktuaalsele kaamerale".

"Ravemachine" on Doris Uhlichi teine tehnokultuurile pühendatud tantsulavastus 2014. aastal valminud lavastuse "Universal Dancer" kõrval. "Ravemachine" kujutab endast Doris Uhlichi ja ratastoolis tantsiva Michael Turinsky emotsionaalselt laetud duetti – tantsijate kehad reageerivad muusikale, alluvad rütmile ning ratastoolis tantsivast mehest saab tõeline reivimasin. Telliskivi loomelinnak, osalt ülesehitatud, osalt veel varemetes, sekundeerib lavastuse meeleole kõige olemuslikumal moel. Ühtlasi suhestub "Ravemachine" veebruaris esietendunud Vaba Lava kuraatorprogrammi lavastusega "Kes kardab pimedat?" tõstes taas fookusesse puuetega inimesed.

Esietendus toimub 26. märtsil kell 19, millele järgneb Vabal Laval ratastoolireiv "Every Body Boom! All Machines Welcome!", kuhu on oodatud pidulised nii ratastoolidega kui ilma. Plaadimängijate taga on Boris Kopeinig ning Doris Uhlich Viinist. Uksed avatakse kl 20.30.

27. märtsil kell 17 toimuvale etendusele järgneb vestlus tantsijatega.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: