Vaba Lava lõpetab hooaja menulavastusega "alastusest enam" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"alastusest enam" Autor/allikas: Vaba Lava

Vaba Lava lõpetab oma 2016/2017 hooaja austria koreograafi Doris Uhlichi lavastusega "alastusest enam".

Lavastus avas 2015/2016 hooaja ning osutus üheks populaarsemaks lavastuseks Vaba Lava kuraatoriprogrammis, mille koostasid Madli Pesti ja Thomas Frank.

Lavastuses "alastusest enam" pole tegemist lihtsalt grupi inimestega, vaid millegi enamaga – see on juba kogukond. See on kogukond ühisliikumises, teatab Vaba Lava. Lavastuses paneb muusika inimkehi värisema, üksteise vastu põrkuma, voolama, painduma, väänduma. DJ-na seisab laval koreograaf Doris Uhlich.

Idee ja koreograafia autor on Uhlich, kunstiline nõustaja Yoshie Maruoka, dramaturgia valmis koostöös Christine Standfestiga, valguskujunduse tegi Nadja Räikkä, helikujunduse Gerald Pappenberger. Produtsendid on Christine Sbaschnigg ja Theresa Rauter, kaasprodutsendid ImPulsTanz & insert (Theaterverein), Vaba Lava, Sõltumatu Tantsu Lava.

Etendajad: Sveta Grigorjeva, Barbara Lehtna, Linda Vaher, Kerti Kass, Karolin Poska, Katrin Kubber, Mari-Liis Pruul, Kaie Küünal, Siim Tõniste, Kadri Sirel, Liisa Chrislin Saleh, Sigrid Savi, Viktor Aspel, Kaarel Kütas

Lavastus pakub võimaluse vaadelda inimkeha vabana eelarvamustest, valehäbist, ideoloogiast ja stereotüüpsest-konventsionaalsest suhtumisest, mis puudutavad nii alastust kui tantsu.

Etendusi mängitakse 7.–9. juunini. Peale 9. juuni etendust ootab Vaba Lava kõiki ka hooaja lõpupeole IN I OUT, kus DJ puldis astuvad üles Doris Uhlich ja Boris Kopeinig (Viin).

9. juunil on võimalik näha ka Doris Uhlichi uut soololavastust "Plahvatuslik tantsijanna", mis uurib liikumise ning tehnomuusika koosmõjust tekkivat energeetilist potentsiaali ning üritab jõuda otse läbi teadvuse kihistuste inimese ürgse tuumolemuseni.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: