Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Teatrikriitik Keiu Virro: alasti keha ei šokeeri enam, see on väljendusvahend

Vaba Lava teine hooaeg on peaaegu otsakorral, kuraator Madli Pesti ja teatrikriitik Keiu Virro võtsid "OPi" saates hooaja kokku.

"Vaba Lava teine hooaeg tuli kokku 244 projekti pealt. See oli täiesti hämmastav, kui paljud rahvusvahelised kunstnikud olid huvitatud Vaba Laval esinemast. Hooaega kokku pannes mõtlesime ideedele, mida soovime sellel hooajal pakkuda ja saatsime välja avaliku ja rahvusvahelise kutsungi. Kokku tuligi üle 200 projekti välismaalt ja 43 projekti Eestist," ütles Madli Pesti.

Teatrikriitik Keiu Virro sõnul on Vaba Lava teine hooaeg muutnud Eesti teatripilti nii nagu seda vaja oli, eeldades, et teater peaks reageerima sellele, mis ühiskonnas toimub.

Ta tõi välja Doris Uhlichi lavastuse "alastusest enam", mis tekitas meedias valulikku reaktsiooni. "Millegipärast tuli tagasiside kuidagi selline, et jälle nad tulevad alasti ja tahavad šokeerida, aga mis etteheide see on? Tänapäeval alasti keha enam ei šokeerigi, see on väljendusvahend."

Kuraator tõi aga välja Tiina Söödi lavastuse "Tõelised naised, tõelised mehed ja tõelised teised", kus päris inimesed rääkisid oma päris lugusid. "Seda ei juhtu teatris väga tihti. Siin me ei räägi amatöörteatrist, vaid professionaalsest teatrist, kus ideed ja küsimused on loodud professionaalide poolt, aga neid esitavad, oma elu mõtestavad ja teravaid probleeme arutavad päris inimesed."

"Julgen öelda, et kultuurimaastikul on Vaba Lava programmi märgatud, ja ma julgen öelda, et iga meie valitud lavastus on tekitanud mingisuguse resonantsi," ütles Madli Pesti.

Toimetaja: Jaanika Valk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: