Dirigendid tutvuvad sel nädalavahetusel XII noorte laulupeo repertuaariga ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi

XII noorte laulupeo koorijuhid ning puhkpilliorkestrite dirigendid õpivad täna Tartus ning homme Tallinnas repertuaari, mis tuleb esitamisele järgmisel suvel toimuval noortepeol.

Kahel päeval vaadatakse laulupeo kunstilise toimkonna juhatusel ning 18 koori ja kahe puhkpilliorkestri osalusel läbi XII noorte laulupeo repertuaar. Nädalavahetusel on seminaridele oodata kokku üle 400 koorijuhi ja puhkpilliorkestri dirigendi.

Iga loo õppimiseks on seminarides aega umbes 5-20 minutit. Edasine töö jätkub dirigentidel oma kollektiivide juures, kellega koos tuleb aasta jooksul lood ja laulud selgeks õppida.

"Seminaridel on väga oluline roll peoks valmistumisel, sest võib öelda, et lausa kolmandikule laulupeo kontserdi lõpptulemusest pannakse alus just sel nädalavahetusel," selgitas laulupeo peadirigent Heli Jürgenson. "Nädalavahetusel on ülioluline saavutada ühine meelestatus ning anda iga teosega kaasa alginfo ja muusikalised töövahendid, mis on abiks koori- ja puhkpilliorkestrite dirigentidele lugude õpetamisel," lisas Jürgenson.

Kokku on värskelt trükist tulnud laulikutes ja orkestrinootides 34 koorilaulu ja 6 orkestrilugu. XII noorte laulupeo repertuaar on eripalgeline, sisaldades nii peo algideest lähtuvat uudisloomingut noortelt autoritelt kui ka tuntud ja armastatud teoseid. Laulupeoks on tellitud kaheksa uudisteost ja neliteist uut seadet.

Nooruslikkust toovad laulukaare alla ka üksteist noort dirigenti, kes alustavad oma esimest teekonda laulupeole liigidirigentidena. "See vastutus on tohutu ning julgen kõigi noorte dirigentide nimel öelda, et on väga suur au selles protsessis osaleda. Samas on ka veidi hirmutav näha, kuidas võetakse vastu vabas Eestis sündinud noorte helilooming ja selle käsitlus," nentis noormeestekooride liigidirigent Edmar Tuul.

Noorte laulupeo peadirigendiks on Heli Jürgenson, tantsupeo pealavastajaks on Margus Toomla. XII noorte laulu ja tantsupidu "Mina jään" toimub 30. juuni - 2. juuli 2017 Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Lisainfot XII noorte laulu- ja tantsupeo leiab laulupeo kodulehelt.

Toimetaja: Jaanika ValkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: