Berliinis hakatakse Eesti festivali pidama

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Berliin. Autor/allikas: AFP/Scanpix

15.-16. aprillil astuvad esimestel Berliini Eesti Kultuuripäevadel üles mitmed tuntud Eesti kultuuritegelased. Ürituse korraldab Berliini Eesti Kultuuriselts Kama.

Kunsthaus ACUDis esinevad kohalikule eestlaskonnale Hendrik Toompere mono-etendusega "Soolo", Jan Kaus ja Indrek Koff ning Suur-Eestit tutvustav professor Martin Ehala. Rahvusvaheline publik kuuleb Tanel Padar Blues Bandi, Maria Petersoni ja Eva Eensaar-Tootseni ning näeb Anu Auna, Ivan Pavljutskovi ja Ingrid Hübscheri lühifilme.

Ürituse eesmärk on teha Euroopa kultuurimetropolis Eestile reklaami, annab meie loomeinimestele võimaluse end tutvustada väljaspool Eestit ning aitab säilitada sidet kodu- ja ulgueestlaste vahel.

"Eestlased, kes teadsid Berliinist tavaliselt vaid teletorni ja Interhotelli, on avastanud modernse Berliini alles hiljuti — ometi on erinevatel aegadel Berliinis püsivalt elanud Eestile olulisi kultuuriinimesi: Eduard Vilde, Rudolf Tobias, Lennart Meri, Arvo Pärt," jutustas berliinlasest helilooja Jüri Reinvere. "Kunagi pole eesti elu Berliinis lakanud ja — eriti viimastel aastatel — on kohalik kultuurielu elavnenud omanäolise kultuurisaatkonna näol, mida kantakse aktiivsete, linnas juba pikka aega elavate eestlaste omahoogsetel õlgadel. Berliini eesti kultuuripäevad toimuvad siin esimest korda – loomuliku jätkuna selles üllatusi täis linnas."

Veel viimaseid päevi kogub projekt toetust Hooandjas.

"Berliini Eesti Kultuuriseltsi tõid ellu väike grupp kohalikke tegusaid eestlasi aasta tagasi. Kultuuripäevadega tähistamegi oma esimest sünnipäeva," teatas kultuuriselts Kama.

Üritust toetavad Kultuuriministeerium, MISA (Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed), Danpower, Emakeele Selts, EÜSL (Eesti Ühiskond Saksa Liitvabariigis) ja arvukad annetajad.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: