Noored koorijuhid koondatakse ühele kontserdile ({{contentCtrl.commentsTotal}})

TAM
TAM Autor/allikas: Peeter Säälik

Laupäeval, 14. mail kell 18 toimub Tallinnas Metodisti kirikus kolmas noorte koorijuhtide kontsert sarjast "Noored juured“.

Eesti Kooriühing korraldab Metodisti kirikus kontserdi, kus saab kuulda ja näha tänaseid noori dirigente ja nende koore. Esinevad Merle Liblik kammerkooriga Lambertus, Silja Uhs ETV lastekooriga, Mai Simson kammernaiskooriga MIINA, Kuno Kerge Tartu Akadeemilise Meeskooriga ja Igor Nikiforov Eesti Teaduste Akadeemia Naiskooriga.

EELK Hageri koguduse kammerkoor Lambertus on asutatud 1993 oktoobris, aastani 2002 tegutseti noortekoori nime all. Koori repertuaari põhiosa moodustab Eesti heliloojate vaimulik koorimuusika.

Tartu Akadeemiline Meeskoor (TAM) on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev meeskoor – 2012. aastal tähistati 100. tegutsemisaastat. 2012. aastal pälviti Eesti Kooriühingu auhindade jagamisel aasta koori tiitel ja Alo Ritsing tunnistati aasta dirigendiks. 2013. aastal toimunud Eesti Meestelaulu Seltsi võistulaulmisel saavutati A-kategoorias teine koht.

ETV lastekoori repertuaaris on eesti ja maailma koorimuusika, rahvalauluseaded ning popmuusika, suurt osa kavast saadab efektne lavaline liikumine. 2015. a suvel võitis ETV lastekoor Portugalis Lissabonis toimunud koorikonkursil esikohad lastekooride ja folkloori kategoorias.

Kammernaiskoor MIINA sai alguse 2008. aastal eelnevalt Nargen Opera kooris laulnud naislauljatest. MIINA repertuaar on fokusseeritud kaasaegsele eesti ja põhjamaade koorimuusikale, kuid esitatakse ka eesti pärimusmuusikat ning maailma naiskoorimuusika klassikat.

Eesti Teaduste Akadeemia Naiskoori asutaja ja kauaaegne peadirigent oli Eesti üks tuntumaid koorijuhte professor Arvo Ratassepp. Koori repertuaar on ulatuslik ja mitmekesine, ulatudes läbi ajastute ning sisaldades nii sakraal- kui ka ilmalikku muusikat.

Kooriühingu algatatud kontsertide eesmärk ongi leida ja toetada andekaid noori dirigente ning anda publikule võimalus nende loominguga tutvuda. See kontsert on juba kolmas omataoliste sarjas, mis tutvustab Eesti alla 30-aastaseid koorijuhte. Sarja kunstiline juht on Ants Soots.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: